LQSW6331MELB35
NichiconNichicon
LQSW6331MELB35 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LQSW6331MELB35
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP
Dataark: 1.LQSW6331MELB35.pdf2.LQSW6331MELB35.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for LQSW6331MELB35
Varenummer LQSW6331MELB35 Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 11456 pcs Datablad 1.LQSW6331MELB35.pdf2.LQSW6331MELB35.pdf
Spændingsvurdering 420V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie LQS Ripple Current @ Low Frequency 1.42A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.0306A @ 50kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 493-7823
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 420V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 330µF