PCF1D151MCL1GS
NichiconNichicon
PCF1D151MCL1GS Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PCF1D151MCL1GS
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM POLY 150UF 20% 20V SMD
Dataark: 1.PCF1D151MCL1GS.pdf2.PCF1D151MCL1GS.pdf3.PCF1D151MCL1GS.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for PCF1D151MCL1GS
Varenummer PCF1D151MCL1GS Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM POLY 150UF 20% 20V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 49118 pcs Datablad 1.PCF1D151MCL1GS.pdf2.PCF1D151MCL1GS.pdf3.PCF1D151MCL1GS.pdf
Spændingsvurdering 20V Type Polymer
Tolerance ±20% Overflade Mount Land Størrelse 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm) Serie PCF
Ripple Current @ High Frequency 4.32A @ 100kHz Vurderinger -
Emballage Cut Tape (CT) Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD
Andre navne 493-11066-1 Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.504" (12.80mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) 20 mOhm Detaljeret beskrivelse 150µF 20V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 20 mOhm 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 150µF Applikationer General Purpose