PCG0E331MCO1GS
NichiconNichicon
PCG0E331MCO1GS Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PCG0E331MCO1GS
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM POLY 330UF 20% 2.5V SMD
Dataark: 1.PCG0E331MCO1GS.pdf2.PCG0E331MCO1GS.pdf3.PCG0E331MCO1GS.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for PCG0E331MCO1GS
Varenummer PCG0E331MCO1GS Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM POLY 330UF 20% 2.5V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 67316 pcs Datablad 1.PCG0E331MCO1GS.pdf2.PCG0E331MCO1GS.pdf3.PCG0E331MCO1GS.pdf
Spændingsvurdering 2.5V Type Polymer
Tolerance ±20% Overflade Mount Land Størrelse 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm) Serie PCG
Ripple Current @ High Frequency 3.3A @ 100kHz Vurderinger -
Emballage Original-Reel® Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD
Andre navne 493-4581-6 Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.236" (6.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) 10 mOhm Detaljeret beskrivelse 330µF 2.5V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 10 mOhm 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose