PCJ1C331MCL1GS
NichiconNichicon
PCJ1C331MCL1GS Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PCJ1C331MCL1GS
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM POLY 330UF 20% 16V SMD
Dataark: 1.PCJ1C331MCL1GS.pdf2.PCJ1C331MCL1GS.pdf3.PCJ1C331MCL1GS.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for PCJ1C331MCL1GS
Varenummer PCJ1C331MCL1GS Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM POLY 330UF 20% 16V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 112355 pcs Datablad 1.PCJ1C331MCL1GS.pdf2.PCJ1C331MCL1GS.pdf3.PCJ1C331MCL1GS.pdf
Spændingsvurdering 16V Type Polymer
Tolerance ±20% Overflade Mount Land Størrelse 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm) Serie PCJ
Ripple Current @ High Frequency 4.35A @ 100kHz Vurderinger -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD
Andre navne 493-3056-2 Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) 16 mOhm Detaljeret beskrivelse 330µF 16V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 16 mOhm 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
PCJ1C390MCL1GS
PCJ1C390MCL1GS
producenter: Nichicon
Beskrivelse: CAP ALUM POLY 39UF 20% 16V SMD
På lager: 53271 pcs
Hent: PCJ1C390MCL1GS.pdf
RFQ
PCJ1C820MCL1GS
PCJ1C820MCL1GS
producenter: Nichicon
Beskrivelse: CAP ALUM POLY 82UF 20% 16V SMD