PCR1D151MCL4GS
NichiconNichicon
PCR1D151MCL4GS Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PCR1D151MCL4GS
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM POLY 150UF 20% 20V SMD
Dataark: 1.PCR1D151MCL4GS.pdf2.PCR1D151MCL4GS.pdf3.PCR1D151MCL4GS.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
900 pcs
  • Besked
Specifikationer for PCR1D151MCL4GS
Varenummer PCR1D151MCL4GS Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM POLY 150UF 20% 20V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 198073 pcs Datablad 1.PCR1D151MCL4GS.pdf2.PCR1D151MCL4GS.pdf3.PCR1D151MCL4GS.pdf
Spændingsvurdering 20V Type Polymer
Tolerance ±20% Overflade Mount Land Størrelse 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm) Serie PCR
Ripple Current @ High Frequency 1.7A @ 100kHz Vurderinger -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD
Andre navne 493-13741-2 Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.319" (8.10mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) 25 mOhm Detaljeret beskrivelse 150µF 20V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 25 mOhm 4000 Hrs @ 125°C
kapacitans 150µF Applikationer General Purpose