PCV1D271MCL2GS
NichiconNichicon
PCV1D271MCL2GS Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PCV1D271MCL2GS
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM POLY 270UF 20% 20V SMD
Dataark: 1.PCV1D271MCL2GS.pdf2.PCV1D271MCL2GS.pdf3.PCV1D271MCL2GS.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
400 pcs
800 pcs
1200 pcs
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for PCV1D271MCL2GS
Varenummer PCV1D271MCL2GS Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM POLY 270UF 20% 20V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 53653 pcs Datablad 1.PCV1D271MCL2GS.pdf2.PCV1D271MCL2GS.pdf3.PCV1D271MCL2GS.pdf
Spændingsvurdering 20V Type Polymer
Tolerance ±20% Overflade Mount Land Størrelse 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm) Serie PCV
Ripple Current @ High Frequency 4A @ 100kHz Vurderinger -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD
Andre navne 493-4535-2 Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.472" (12.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) 21 mOhm Detaljeret beskrivelse 270µF 20V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 21 mOhm 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 270µF Applikationer General Purpose