PCX1C151MCS1GS
NichiconNichicon
PCX1C151MCS1GS Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PCX1C151MCS1GS
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM POLY 150UF 20% 16V SMD
Dataark: 1.PCX1C151MCS1GS.pdf2.PCX1C151MCS1GS.pdf3.PCX1C151MCS1GS.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for PCX1C151MCS1GS
Varenummer PCX1C151MCS1GS Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM POLY 150UF 20% 16V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 84042 pcs Datablad 1.PCX1C151MCS1GS.pdf2.PCX1C151MCS1GS.pdf3.PCX1C151MCS1GS.pdf
Spændingsvurdering 16V Type Polymer
Tolerance ±20% Overflade Mount Land Størrelse 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm) Serie PCX
Ripple Current @ High Frequency 2A @ 100kHz Vurderinger -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD
Andre navne 493-13689-2 Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.433" (11.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) 28 mOhm Detaljeret beskrivelse 150µF 16V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 28 mOhm 3000 Hrs @ 125°C
kapacitans 150µF Applikationer General Purpose