PLX1C151MCL1
NichiconNichicon
PLX1C151MCL1 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PLX1C151MCL1
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM POLY 150UF 20% 16V T/H
Dataark: 1.PLX1C151MCL1.pdf2.PLX1C151MCL1.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for PLX1C151MCL1
Varenummer PLX1C151MCL1 Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM POLY 150UF 20% 16V T/H Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 42616 pcs Datablad 1.PLX1C151MCL1.pdf2.PLX1C151MCL1.pdf
Spændingsvurdering 16V Type Polymer
Tolerance ±20% Overflade Mount Land Størrelse -
Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm) Serie PLX
Ripple Current @ High Frequency 2.1A @ 100kHz Vurderinger -
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne 493-14195
PLX1C151MCL1-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.354" (9.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) 26 mOhm Detaljeret beskrivelse 150µF 16V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can 26 mOhm 3000 Hrs @ 125°C
kapacitans 150µF Applikationer General Purpose