TVX1H331MCD
NichiconNichicon
TVX1H331MCD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: TVX1H331MCD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 50V AXIAL
Dataark: 1.TVX1H331MCD.pdf2.TVX1H331MCD.pdf
  • Besked
Specifikationer for TVX1H331MCD
Varenummer TVX1H331MCD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 50V AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 49745 pcs Datablad 1.TVX1H331MCD.pdf2.TVX1H331MCD.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia x 1.102" L (10.00mm x 28.00mm)
Serie TVX Ripple Current @ Low Frequency 560mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 840mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose