TVX1J331MCD
NichiconNichicon
TVX1J331MCD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: TVX1J331MCD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 63V AXIAL
Dataark: 1.TVX1J331MCD.pdf2.TVX1J331MCD.pdf
  • Besked
Specifikationer for TVX1J331MCD
Varenummer TVX1J331MCD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 63V AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 48813 pcs Datablad 1.TVX1J331MCD.pdf2.TVX1J331MCD.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.512" Dia x 1.102" L (13.00mm x 28.00mm)
Serie TVX Ripple Current @ Low Frequency 650mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 975mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial, Can Andre navne 493-14823
TVX1J331MCD-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C kapacitans 330µF