TVX1V331MCD
NichiconNichicon
TVX1V331MCD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: TVX1V331MCD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 35V AXIAL
Dataark: 1.TVX1V331MCD.pdf2.TVX1V331MCD.pdf
  • Besked
Specifikationer for TVX1V331MCD
Varenummer TVX1V331MCD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 35V AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 61848 pcs Datablad 1.TVX1V331MCD.pdf2.TVX1V331MCD.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia x 0.906" L (10.00mm x 23.00mm)
Serie TVX Ripple Current @ Low Frequency 460mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 690mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial, Can Andre navne 493-14424
TVX1V331MCD-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C kapacitans 330µF