UBT2C330MPD
NichiconNichicon
UBT2C330MPD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UBT2C330MPD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL
Dataark: 1.UBT2C330MPD.pdf2.UBT2C330MPD.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
400 pcs
  • Besked
Specifikationer for UBT2C330MPD
Varenummer UBT2C330MPD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 155668 pcs Datablad 1.UBT2C330MPD.pdf2.UBT2C330MPD.pdf
Spændingsvurdering 160V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie UBT Ripple Current @ Low Frequency 154mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 277.2mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 33µF 160V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C
kapacitans 33µF Applikationer Automotive
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
UBT2C330MPD8TD
UBT2C330MPD8TD
producenter: Nichicon
Beskrivelse: CAP ALUM 33UF 20% 160V THRU HOLE