UBT2D100MPD
NichiconNichicon
UBT2D100MPD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UBT2D100MPD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 200V RADIAL
Dataark: 1.UBT2D100MPD.pdf2.UBT2D100MPD.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UBT2D100MPD
Varenummer UBT2D100MPD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 200V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 128020 pcs Datablad 1.UBT2D100MPD.pdf2.UBT2D100MPD.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie UBT Ripple Current @ Low Frequency 78mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 140.4mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 493-14885
UBT2D100MPD-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 10µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C kapacitans 10µF
Applikationer Automotive
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
UBT2D100MPD8TD
UBT2D100MPD8TD
producenter: Nichicon
Beskrivelse: CAP ALUM 10UF 20% 200V THRU HOLE