UBT2D220MPD
NichiconNichicon
UBT2D220MPD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UBT2D220MPD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL
Dataark: 1.UBT2D220MPD.pdf2.UBT2D220MPD.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
600 pcs
  • Besked
Specifikationer for UBT2D220MPD
Varenummer UBT2D220MPD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 144081 pcs Datablad 1.UBT2D220MPD.pdf2.UBT2D220MPD.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie UBT Ripple Current @ Low Frequency 126mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 226.8mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 22µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C
kapacitans 22µF Applikationer Automotive