UBX1E331MHL1TO
NichiconNichicon
UBX1E331MHL1TO Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UBX1E331MHL1TO
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL
Dataark: 1.UBX1E331MHL1TO.pdf2.UBX1E331MHL1TO.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for UBX1E331MHL1TO
Varenummer UBX1E331MHL1TO Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 48912 pcs Datablad 1.UBX1E331MHL1TO.pdf2.UBX1E331MHL1TO.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Serie UBX Ripple Current @ Low Frequency 300mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 600mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 493-13199-1
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 150°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.043" (26.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C kapacitans 330µF