UCB0J331MNL1GS
NichiconNichicon
UCB0J331MNL1GS Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UCB0J331MNL1GS
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD
Dataark: 1.UCB0J331MNL1GS.pdf2.UCB0J331MNL1GS.pdf3.UCB0J331MNL1GS.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UCB0J331MNL1GS
Varenummer UCB0J331MNL1GS Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 367476 pcs Datablad 1.UCB0J331MNL1GS.pdf2.UCB0J331MNL1GS.pdf3.UCB0J331MNL1GS.pdf
Spændingsvurdering 6.3V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie UCB Ripple Current @ Low Frequency 160mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 240mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 493-9361-2
UCB0J331MNL1GS-ND
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.394" (10.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 6.3V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 7000 Hrs @ 105°C kapacitans 330µF