UCD1A331MCL6GS
NichiconNichicon
UCD1A331MCL6GS Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UCD1A331MCL6GS
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD
Dataark: 1.UCD1A331MCL6GS.pdf2.UCD1A331MCL6GS.pdf3.UCD1A331MCL6GS.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for UCD1A331MCL6GS
Varenummer UCD1A331MCL6GS Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 348917 pcs Datablad 1.UCD1A331MCL6GS.pdf2.UCD1A331MCL6GS.pdf3.UCD1A331MCL6GS.pdf
Spændingsvurdering 10V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm) Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie UCD Ripple Current @ Low Frequency 300mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 600mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 180 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.323" (8.20mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 330µF