UCD1C331MNL1GS
NichiconNichicon
UCD1C331MNL1GS Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UCD1C331MNL1GS
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD
Dataark: 1.UCD1C331MNL1GS.pdf2.UCD1C331MNL1GS.pdf3.UCD1C331MNL1GS.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UCD1C331MNL1GS
Varenummer UCD1C331MNL1GS Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 412159 pcs Datablad 1.UCD1C331MNL1GS.pdf2.UCD1C331MNL1GS.pdf3.UCD1C331MNL1GS.pdf
Tolerance 330µF Overflade Mount Land Størrelse -
Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm) Serie UCD
RoHS Status Tape & Reel (TR) Ripple Current - Lavfrekvens General Purpose
Ripple Current Polar Polarisering Radial, Can - SMD
Pitch - Connector 16V Pakke / tilfælde 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Andre navne 493-6369-2
UCD1C331MNL1GS-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Antal kondensatorer 300mA @ 120Hz Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Producentens varenummer UCD1C331MNL1GS
Levetid @ Temp. - Impedans 160 mOhm
Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm) Udvidet beskrivelse 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) ±20% Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD
Applikationer 5000 Hrs @ 105°C