UCD1E331MNL1GS
NichiconNichicon
UCD1E331MNL1GS Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UCD1E331MNL1GS
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD
Dataark: 1.UCD1E331MNL1GS.pdf2.UCD1E331MNL1GS.pdf3.UCD1E331MNL1GS.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UCD1E331MNL1GS
Varenummer UCD1E331MNL1GS Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 370234 pcs Datablad 1.UCD1E331MNL1GS.pdf2.UCD1E331MNL1GS.pdf3.UCD1E331MNL1GS.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie UCD Ripple Current @ Low Frequency 300mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 600mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 493-6384-2
UCD1E331MNL1GS-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 160 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose