UCH1V331MCL1GS
NichiconNichicon
UCH1V331MCL1GS Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UCH1V331MCL1GS
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse 35V 330UF 20% HIGH RELIABILITY-S
Dataark: 1.UCH1V331MCL1GS.pdf2.UCH1V331MCL1GS.pdf3.UCH1V331MCL1GS.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UCH1V331MCL1GS
Varenummer UCH1V331MCL1GS Fabrikant Nichicon
Beskrivelse 35V 330UF 20% HIGH RELIABILITY-S Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 212945 pcs Datablad 1.UCH1V331MCL1GS.pdf2.UCH1V331MCL1GS.pdf3.UCH1V331MCL1GS.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm) Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie UCH Ripple Current @ Low Frequency 250mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 500mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 493-16380-2
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.425" (10.80mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 150 mOhm @ 100kHz
Detaljeret beskrivelse 330µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 150 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C kapacitans 330µF