UCJ1A331MCL1GS
NichiconNichicon
UCJ1A331MCL1GS Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UCJ1A331MCL1GS
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD
Dataark: 1.UCJ1A331MCL1GS.pdf2.UCJ1A331MCL1GS.pdf3.UCJ1A331MCL1GS.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for UCJ1A331MCL1GS
Varenummer UCJ1A331MCL1GS Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 77355 pcs Datablad 1.UCJ1A331MCL1GS.pdf2.UCJ1A331MCL1GS.pdf3.UCJ1A331MCL1GS.pdf
Spændingsvurdering 10V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm) Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie UCJ Ripple Current @ Low Frequency 200mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 400mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering - Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 493-9389-1
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5 Ohm
Detaljeret beskrivelse 330µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1.5 Ohm 2000 Hrs @ 125°C kapacitans 330µF