UCL1V331MNL1GS
NichiconNichicon
UCL1V331MNL1GS Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UCL1V331MNL1GS
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD
Dataark: 1.UCL1V331MNL1GS.pdf2.UCL1V331MNL1GS.pdf3.UCL1V331MNL1GS.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UCL1V331MNL1GS
Varenummer UCL1V331MNL1GS Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 272299 pcs Datablad 1.UCL1V331MNL1GS.pdf2.UCL1V331MNL1GS.pdf3.UCL1V331MNL1GS.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm) Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie UCL Ripple Current @ Low Frequency 595mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.19A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 493-3959-2
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 60 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose