UCS2C151MHD
NichiconNichicon
UCS2C151MHD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UCS2C151MHD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 160V RADIAL
Dataark: 1.UCS2C151MHD.pdf2.UCS2C151MHD.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UCS2C151MHD
Varenummer UCS2C151MHD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 160V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 71958 pcs Datablad 1.UCS2C151MHD.pdf2.UCS2C151MHD.pdf
Spændingsvurdering 160V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie UCS Ripple Current @ Low Frequency 945mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.89A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 493-14931
UCS2C151MHD-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) Not Applicable Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.846" (21.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 150µF 160V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C kapacitans 150µF