UCS2D330MPD
NichiconNichicon
UCS2D330MPD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UCS2D330MPD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL
Dataark: 1.UCS2D330MPD.pdf2.UCS2D330MPD.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UCS2D330MPD
Varenummer UCS2D330MPD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 99401 pcs Datablad 1.UCS2D330MPD.pdf2.UCS2D330MPD.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie UCS Ripple Current @ Low Frequency 325mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 650mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 493-4741
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) Not Applicable Levetid @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.846" (21.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 33µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C kapacitans 33µF