UCS2G100MPD
NichiconNichicon
UCS2G100MPD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UCS2G100MPD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL
Dataark: 1.UCS2G100MPD.pdf2.UCS2G100MPD.pdf
  • Besked
Specifikationer for UCS2G100MPD
Varenummer UCS2G100MPD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 117741 pcs Datablad 1.UCS2G100MPD.pdf2.UCS2G100MPD.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie UCS Ripple Current @ Low Frequency 175mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 350mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 493-14939
UCS2G100MPD-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) Not Applicable Levetid @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.846" (21.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 10µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C kapacitans 10µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
UCS2G220MHD
UCS2G220MHD
producenter: Nichicon
Beskrivelse: CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL
På lager: 83424 pcs
Hent: UCS2G220MHD.pdf
RFQ
UCS2E680MHD1TN
UCS2E680MHD1TN
producenter: Nichicon
Beskrivelse: CAP ALUM 68UF 20% 250V RADIAL
På lager: 137753 pcs
Hent: UCS2E680MHD1TN.pdf
RFQ
UCS2G100MPD1TD
UCS2G100MPD1TD
Beskrivelse: CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL