UCY2C331MHD6
NichiconNichicon
UCY2C331MHD6 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UCY2C331MHD6
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 160V RADIAL
Dataark: 1.UCY2C331MHD6.pdf2.UCY2C331MHD6.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UCY2C331MHD6
Varenummer UCY2C331MHD6 Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 160V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 38846 pcs Datablad 1.UCY2C331MHD6.pdf2.UCY2C331MHD6.pdf
Spændingsvurdering 160V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie UCY Ripple Current @ Low Frequency 1.445A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.89A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 493-16707
UCY2C331MHD6-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.043" (26.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 160V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C kapacitans 330µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
UCY2C391MHD9
UCY2C391MHD9
producenter: Nichicon
Beskrivelse: CAP ALUM 390UF 20% 160V RADIAL
På lager: 32933 pcs
Hent: UCY2C391MHD9.pdf
RFQ
UCY2C331MHD6TN
UCY2C331MHD6TN
producenter: Nichicon
Beskrivelse: CAP ALUM 330UF 20% 160V RADIAL
På lager: 38524 pcs
Hent: UCY2C331MHD6TN.pdf
RFQ
UCY2C271MHD
UCY2C271MHD
Beskrivelse: CAP ALUM 270UF 20% 160V RADIAL
Hent: UCY2C271MHD.pdf
UCY2C330MPD
UCY2C330MPD
Beskrivelse: CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL
Hent: UCY2C330MPD.pdf
UCY2C331MHD
UCY2C331MHD