UCY2E331MHD
NichiconNichicon
UCY2E331MHD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UCY2E331MHD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 250V RADIAL
Dataark: 1.UCY2E331MHD.pdf2.UCY2E331MHD.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UCY2E331MHD
Varenummer UCY2E331MHD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 250V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 22918 pcs Datablad 1.UCY2E331MHD.pdf2.UCY2E331MHD.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie UCY Ripple Current @ Low Frequency 1.6A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.2A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 493-5463
UCY2E331MHD-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.870" (47.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C kapacitans 330µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
UCY2E330MHD3TO
UCY2E330MHD3TO
producenter: Nichicon
Beskrivelse: CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL
På lager: 80845 pcs
Hent: UCY2E330MHD3TO.pdf
RFQ
UCY2E331MHD9
UCY2E331MHD9
producenter: Nichicon
Beskrivelse: CAP ALUM 330UF 20% 250V RADIAL