UCZ1E331MCL1GS
NichiconNichicon
UCZ1E331MCL1GS Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UCZ1E331MCL1GS
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD
Dataark: 1.UCZ1E331MCL1GS.pdf2.UCZ1E331MCL1GS.pdf3.UCZ1E331MCL1GS.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UCZ1E331MCL1GS
Varenummer UCZ1E331MCL1GS Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 184609 pcs Datablad 1.UCZ1E331MCL1GS.pdf2.UCZ1E331MCL1GS.pdf3.UCZ1E331MCL1GS.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm) Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie UCZ Ripple Current @ Low Frequency 250mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 500mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 493-4317-2
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.394" (10.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 150 mOhm
Detaljeret beskrivelse 330µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 150 mOhm 3000 Hrs @ 125°C kapacitans 330µF