UES1V331MHM
NichiconNichicon
UES1V331MHM Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UES1V331MHM
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL
Dataark: 1.UES1V331MHM.pdf2.UES1V331MHM.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UES1V331MHM
Varenummer UES1V331MHM Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 79185 pcs Datablad 1.UES1V331MHM.pdf2.UES1V331MHM.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie UES Vurderinger -
Polarisering Bi-Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 493-16755
UES1V331MHM-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.043" (26.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C kapacitans 330µF
Applikationer Audio
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
UES1V331MHM1TO
UES1V331MHM1TO
producenter: Nichicon
Beskrivelse: CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL