UFG1C331MPM
NichiconNichicon
UFG1C331MPM Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UFG1C331MPM
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL
Dataark: 1.UFG1C331MPM.pdf2.UFG1C331MPM.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UFG1C331MPM
Varenummer UFG1C331MPM Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 125765 pcs Datablad 1.UFG1C331MPM.pdf2.UFG1C331MPM.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie UFG Ripple Current @ Low Frequency 309mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 463.5mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 493-15061
UFG1C331MPM-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C kapacitans 330µF