UHD1V331MPD
NichiconNichicon
UHD1V331MPD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UHD1V331MPD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL
Dataark: 1.UHD1V331MPD.pdf2.UHD1V331MPD.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UHD1V331MPD
Varenummer UHD1V331MPD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 138594 pcs Datablad 1.UHD1V331MPD.pdf2.UHD1V331MPD.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie UHD Ripple Current @ Low Frequency 1.001A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.43A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 493-16788
UHD1V331MPD-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 38 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose