UHN1C331MPD
NichiconNichicon
UHN1C331MPD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UHN1C331MPD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL
Dataark: UHN1C331MPD.pdf
  • Besked
Specifikationer for UHN1C331MPD
Varenummer UHN1C331MPD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6404 pcs Datablad UHN1C331MPD.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie UHN Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 21 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.512" (13.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 330µF