UKL1H331MHD
NichiconNichicon
UKL1H331MHD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UKL1H331MHD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.UKL1H331MHD.pdf2.UKL1H331MHD.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UKL1H331MHD
Varenummer UKL1H331MHD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 199432 pcs Datablad 1.UKL1H331MHD.pdf2.UKL1H331MHD.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Serie UKL Ripple Current @ Low Frequency 600mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 900mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.846" (21.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
UKL1H330MPD1TD
UKL1H330MPD1TD
producenter: Nichicon
Beskrivelse: CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL
På lager: 197025 pcs
Hent: UKL1H330MPD1TD.pdf
RFQ
UKL1H3R3KDDANATA
UKL1H3R3KDDANATA
producenter: Nichicon
Beskrivelse: CAP ALUM 3.3UF 10% 50V RADIAL
På lager: 872206 pcs
Hent: UKL1H3R3KDDANATA.pdf
RFQ
UKL1H331MHD1TO
UKL1H331MHD1TO
Beskrivelse: CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL