UKL1J331MHD
NichiconNichicon
UKL1J331MHD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UKL1J331MHD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL
Dataark: 1.UKL1J331MHD.pdf2.UKL1J331MHD.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
400 pcs
  • Besked
Specifikationer for UKL1J331MHD
Varenummer UKL1J331MHD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 143151 pcs Datablad 1.UKL1J331MHD.pdf2.UKL1J331MHD.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Serie UKL Ripple Current @ Low Frequency 710mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.065A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.043" (26.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose