UKL1V331MHD
NichiconNichicon
UKL1V331MHD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UKL1V331MHD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL
Dataark: 1.UKL1V331MHD.pdf2.UKL1V331MHD.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UKL1V331MHD
Varenummer UKL1V331MHD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 117341 pcs Datablad 1.UKL1V331MHD.pdf2.UKL1V331MHD.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Serie UKL Ripple Current @ Low Frequency 550mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 825mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 493-16873
UKL1V331MHD-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.846" (21.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C kapacitans 330µF