UPJ2F2R2MPD
NichiconNichicon
UPJ2F2R2MPD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UPJ2F2R2MPD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 2.2UF 20% 315V RADIAL
Dataark: 1.UPJ2F2R2MPD.pdf2.UPJ2F2R2MPD.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for UPJ2F2R2MPD
Varenummer UPJ2F2R2MPD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 2.2UF 20% 315V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 541780 pcs Datablad 1.UPJ2F2R2MPD.pdf2.UPJ2F2R2MPD.pdf
Spændingsvurdering 315V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie UPJ Ripple Current @ Low Frequency 32mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.551" (14.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 2.2µF 315V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 2.2µF