UPM1H331MPD
NichiconNichicon
UPM1H331MPD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UPM1H331MPD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.UPM1H331MPD.pdf2.UPM1H331MPD.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UPM1H331MPD
Varenummer UPM1H331MPD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 124853 pcs Datablad 1.UPM1H331MPD.pdf2.UPM1H331MPD.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie UPM Ripple Current @ Low Frequency 995mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.3A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 493-7342
UPM1H331MPD1TD
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 55 mOhms Højde - Siddende (Max) 1.319" (33.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose