UPS1J331MHD1TO
NichiconNichicon
UPS1J331MHD1TO Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UPS1J331MHD1TO
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL
Dataark: 1.UPS1J331MHD1TO.pdf2.UPS1J331MHD1TO.pdf3.UPS1J331MHD1TO.pdf4.UPS1J331MHD1TO.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UPS1J331MHD1TO
Varenummer UPS1J331MHD1TO Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Serie UPS Ripple Current @ Low Frequency 695.8mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 980mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 493-12049-3
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 120 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose