UPW2F010MPD
NichiconNichicon
UPW2F010MPD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UPW2F010MPD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1UF 20% 315V RADIAL
Dataark: 1.UPW2F010MPD.pdf2.UPW2F010MPD.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UPW2F010MPD
Varenummer UPW2F010MPD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 1UF 20% 315V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 221582 pcs Datablad 1.UPW2F010MPD.pdf2.UPW2F010MPD.pdf
Spændingsvurdering 315V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie UPW Ripple Current @ Low Frequency 16mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 25.6mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 493-2032
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.138" (3.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.453" (11.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 1µF 315V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 1µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
UPW2E4R7MPH
UPW2E4R7MPH
producenter: Nichicon
Beskrivelse: CAP ALUM 4.7UF 20% 250V RADIAL
På lager: 4865 pcs
Hent: UPW2E4R7MPH.pdf
RFQ
UPW2F010MPD1TA
UPW2F010MPD1TA
producenter: Nichicon
Beskrivelse: CAP ALUM 1UF 20% 315V RADIAL