UPW2VR47MPH
NichiconNichicon
UPW2VR47MPH Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UPW2VR47MPH
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 0.47UF 20% 350V RADIAL
Dataark: 1.UPW2VR47MPH.pdf2.UPW2VR47MPH.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for UPW2VR47MPH
Varenummer UPW2VR47MPH Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 0.47UF 20% 350V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4911 pcs Datablad 1.UPW2VR47MPH.pdf2.UPW2VR47MPH.pdf
Spændingsvurdering 350V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie UPW Ripple Current @ Low Frequency 11mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 17.6mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Højde - Siddende (Max) 0.453" (11.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 0.47µF 350V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 0.47µF Applikationer General Purpose