UPZ2D820MPD
NichiconNichicon
UPZ2D820MPD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UPZ2D820MPD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 200V RADIAL
Dataark: 1.UPZ2D820MPD.pdf2.UPZ2D820MPD.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UPZ2D820MPD
Varenummer UPZ2D820MPD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 200V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 84537 pcs Datablad 1.UPZ2D820MPD.pdf2.UPZ2D820MPD.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie UPZ Ripple Current @ Low Frequency 400mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering -
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne 493-11271 Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.319" (33.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 82µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 82µF Applikationer General Purpose