URU1J331MHD
NichiconNichicon
Nichicon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: URU1J331MHD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL
Dataark: URU1J331MHD.pdf
  • Besked
Specifikationer for URU1J331MHD
Varenummer URU1J331MHD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2717 pcs Datablad URU1J331MHD.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie URU Ripple Current @ Low Frequency 710mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.065A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.551" (14.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
URU1H681MRD
URU1H681MRD
producenter: Nichicon
Beskrivelse: CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL
På lager: 5320 pcs
Hent: URU1H681MRD.pdf
RFQ
URU1H331MHD1TO
URU1H331MHD1TO
producenter: Nichicon
Beskrivelse: CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL
På lager: 4129 pcs
Hent: URU1H331MHD1TO.pdf
RFQ
URU1J331MHD1TN
URU1J331MHD1TN
Beskrivelse: CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL