URY1J331MHD
NichiconNichicon
URY1J331MHD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: URY1J331MHD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL
Dataark: 1.URY1J331MHD.pdf2.URY1J331MHD.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
300 pcs
  • Besked
Specifikationer for URY1J331MHD
Varenummer URY1J331MHD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 147721 pcs Datablad 1.URY1J331MHD.pdf2.URY1J331MHD.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie URY Ripple Current @ Low Frequency 550mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 825mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.551" (14.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose