URZ1C331MPD1TD
NichiconNichicon
URZ1C331MPD1TD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: URZ1C331MPD1TD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL
Dataark: 1.URZ1C331MPD1TD.pdf2.URZ1C331MPD1TD.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for URZ1C331MPD1TD
Varenummer URZ1C331MPD1TD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 510896 pcs Datablad 1.URZ1C331MPD1TD.pdf2.URZ1C331MPD1TD.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie URZ Ripple Current @ Low Frequency 240mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 360mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 493-11852-3
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C kapacitans 330µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
URZ1C331MPD
URZ1C331MPD
producenter: Nichicon
Beskrivelse: CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL