UUR0J331MCL6GS
NichiconNichicon
UUR0J331MCL6GS Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UUR0J331MCL6GS
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD
Dataark: 1.UUR0J331MCL6GS.pdf2.UUR0J331MCL6GS.pdf3.UUR0J331MCL6GS.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
900 pcs
1800 pcs
2700 pcs
  • Besked
Specifikationer for UUR0J331MCL6GS
Varenummer UUR0J331MCL6GS Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1159918 pcs Datablad 1.UUR0J331MCL6GS.pdf2.UUR0J331MCL6GS.pdf3.UUR0J331MCL6GS.pdf
Spændingsvurdering 6.3V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie UUR Ripple Current @ Low Frequency 188mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 244.4mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 493-6206-2
UUR0J331MCL6GS-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.315" (8.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 6.3V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C kapacitans 330µF