UVR1E331MPD1TD
NichiconNichicon
UVR1E331MPD1TD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UVR1E331MPD1TD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL
Dataark: 1.UVR1E331MPD1TD.pdf2.UVR1E331MPD1TD.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for UVR1E331MPD1TD
Varenummer UVR1E331MPD1TD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 274153 pcs Datablad 1.UVR1E331MPD1TD.pdf2.UVR1E331MPD1TD.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie UVR Ripple Current @ Low Frequency 440mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 660mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 493-12777-1
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.551" (14.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C kapacitans 330µF