UVR2E331MRA6
NichiconNichicon
UVR2E331MRA6 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UVR2E331MRA6
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 250V RADIAL
Dataark: 1.UVR2E331MRA6.pdf2.UVR2E331MRA6.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for UVR2E331MRA6
Varenummer UVR2E331MRA6 Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 250V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6970 pcs Datablad 1.UVR2E331MRA6.pdf2.UVR2E331MRA6.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Serie UVR Ripple Current @ Low Frequency 970mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.1155A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.492" (12.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose