UVR2F2R2MPD
NichiconNichicon
UVR2F2R2MPD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UVR2F2R2MPD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 2.2UF 20% 315V RADIAL
Dataark: 1.UVR2F2R2MPD.pdf2.UVR2F2R2MPD.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2200 pcs
  • Besked
Specifikationer for UVR2F2R2MPD
Varenummer UVR2F2R2MPD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 2.2UF 20% 315V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1135758 pcs Datablad 1.UVR2F2R2MPD.pdf2.UVR2F2R2MPD.pdf
Spændingsvurdering 315V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie UVR Ripple Current @ Low Frequency 33mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne 493-1203 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.512" (13.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 2.2µF 315V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 2.2µF Applikationer General Purpose