UWD1A331MCL1GS
NichiconNichicon
UWD1A331MCL1GS Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UWD1A331MCL1GS
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD
Dataark: 1.UWD1A331MCL1GS.pdf2.UWD1A331MCL1GS.pdf3.UWD1A331MCL1GS.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for UWD1A331MCL1GS
Varenummer UWD1A331MCL1GS Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 116541 pcs Datablad 1.UWD1A331MCL1GS.pdf2.UWD1A331MCL1GS.pdf3.UWD1A331MCL1GS.pdf
Spændingsvurdering 10V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie UWD Ripple Current @ Low Frequency 225mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 450mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering - Emballage Original-Reel®
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 493-9649-6
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 170 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose