26631501RP2
NorCompNorComp
26631501RP2 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 26631501RP2
Producent / Mærke: NorComp
Produkt beskrivelse CONN HDR 2MM MALE 1ROW STR 15POS
Dataark: 26631501RP2.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 26631501RP2
Varenummer 26631501RP2 Fabrikant NorComp
Beskrivelse CONN HDR 2MM MALE 1ROW STR 15POS Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 52060 pcs Datablad 26631501RP2.pdf
Spændingsbedømmelse - Afslutning Solder
Stil Board to Board or Cable shrouding Unshrouded
Serie 2663 Rækkevidde - parring -
Pitch - Parring 0.079" (2.00mm) Emballage Bulk
Samlet kontaktlængde 0.327" (8.30mm) Andre navne 2663S-15
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Antal rækker 1
Antal positioner indlæst All Antal positioner 15
Monteringstype Through Hole Materiale Brandbarhed Rating UL94 V-0
Parret Stacking Heights - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Isoleringsmateriale Polyamide (PA6T), Nylon 6T Isolationshøjde 0.059" (1.50mm)
Isolationsfarve Black Ingress Protection -
Funktioner - Fastgørelsestype Push-Pull
Detaljeret beskrivelse Connector Header Through Hole 15 position 0.079" (2.00mm) Nuværende vurdering 1A
Kontakt type Male Pin Kontakt form Square
Kontaktmateriale Copper Alloy Kontakt Længde - Post 0.118" (3.00mm)
Kontakt Længde - Parring 0.150" (3.81mm) Kontakt Afslut tykkelse - Post Flash